Az orvosi spatulákat különböző színre festettem, majd igyekeztem változatos formákat alakítani ezekből az eszközökből. A formákról fotó készült, a gépben kicsit szerkesztettem, majd kártyákat készítettem belőlük. Így a kártyákhoz szinte ingyen hozzájutottam, csak egy kis időbefektetésre volt szükség.
A játékos feladatok lehetősége, már újra kitárult. Előtte egy 24 másodpernyi videó:
- Az első játék, amikor a gyerekek még ismerkednek ezekkel a spatulákkal, szabadon, kedvük szerint, maguk alakítanak ki formákat, ragasztják rá a lapokra, kiegészítik a rajzaikkal.
- A második játékos feladat, már nagyobb aktivitást és figyelmet igényel a gyerekek részéről, hiszen a kártyán lévő formát először megnevezi, majd ugyanazt maga is elkészíti az asztallapon. Figyelnie kell a színre, a darabszámra, hogyan helyezi el a spatulákat stb. Ez nekünk felnőtteknek egyszerű feladatnak tűnik, de gyermekünk részéről nagy türelmet és figyelmet igényel.
- A harmadik játékhoz hoztam egy képet, egy kis puzzle - játék - másként! :)
Itt öntapadós matricákat ragaszthatunk a spatulákra, majd egy éles tapétavágó késsel hosszában feldaraboljuk.
Használhatjuk a sokak által szívesen alkalmazott szalvétatechnikát, az eredmény ugyanolyan látványos és ugyanolyan értékű képességfejlesztő játékot kapunk.
Mondóka
Mókuska, mókuska felmászott a fára.
Leesett, leesett, eltörött a lába.
Doktor bácsi, mit visz a kosárba?
Orvosságot a mókuska lábára.
- Az utolsó ötletként pedig ezt az aranyos pálcikabábokat szeretném megmutatni nektek. A foglalkozásokat nagyszerűen lehet ezekkel a bábokkal eljátszani, versekkel, dalokkal, mondókákkal színesíteni a játékot.
Iratkozz fel hírlevelemre, hogy ne maradj le a legfrissebb ötletekről és hírekről!